20200212

Vertigo°: Yörüngeler Çağı

Sınırsız güneş, sınırsız gezegen!

Dünya çağlarından sonra insan ırkı galaksinin sınır uçlarına kadar yaklaştı. Ötegezegenlere yerleşmeyi sağlayan uzay teknolojileriyle birlikte artık yörüngeler çağı başlamıştı. Dünya sorunlarından olan aşırı nüfus artışı, iklim değişikliği ve yetersiz doğal kaynakların neden olduğu kaygılar, yerini biyolojik ölümsüzlüğü aramaya bıraktı. Yörünge değiştirebilen yapay uydu endüstrileri ile de insanlık küresel yaşamdan evrensel yaşama geçti.

Yörüngeler çağında üretilen ilk uydulardan biri de eski ve küçük bir uzay kasabası olan Vertigo°. Bir gaz devinin yörüngesine oturan bu metal küre, uzun zamandır uydu emlakçılığının gözdesi olmaktan çıktı. Nadiren hurda uydu tüccarlarından teklifler alıyor olsa da, uzaya yaydığı meta-frekans reklamlarıyla nüfusunu ve dolayısıyla da ömrünü uzatmaya çalışıyor:

Hey! Bu Vertigo°’nun sesi. Sizi uzayda bir atom kadar küçük ancak en az onun kadar etkili bir yaşam platformunun vatandaşı olmaya davet etmekten gurur duyuyor. Yörüngesinde bulunduğu devasa gezegenden sentezlediği sınırsız kaynakları, her türlü ihtiyaca cevap verebilen güvenilir teknolojileri ve sonu gelmeyen eşsiz manzaraları ile sizinle tanışmak için sabırsızlanıyor. Ayrıca, yörüngeler çağının bilinen en eski uzay kafeteryası olan efsane Cafe Imanecho ile nostaljik özlemlerin bu kürede yaşadığını hatırlatıyor...

| Vertigo°'dan bir pasaj.

0 yorum:

Yorum Gönderme