20200401

Yoo Khann

Kuhmanend, kozmik kafeteryadan Yoo Khann'ın yeniden canlandırılmasından sonraki konuşmalarına ait mediko-arşivleri istedi. Sofradaki arkadaşlarıyla birlikte ilk konuşmayı açtılar. Yoo Khann bembeyaz bir oda ve beyaz kıyafetler içinde yataktaydı. Bir tıp profesyoneli de yanında duruyordu:

Profesör: "Peki, şimdi nasıl hissediyorsun kendini?"
Yoo Khann: "Sanırım daha iyi."

Profesör: "Sormamın sakıncası yoksa, şu anda geçmiş yaşamından ilk neyi hatırladığını öğrenebilir miyiz?"
Yoo Khann, biraz duraklayarak: "Dr. Remillaum'un dersliğindeydim... Ona Dr. İnanılmaz diyorlardı. İlk derste öğrencilerinden her birine ve bana, her sayfasının üzerinde transparan bir kağıdın bulunduğunu daha sonra anlayacağımız bir kitap verdi ve "Bu kitabı inceleyeceğiz ve farklı bir isimde ve bambaşka bir kitap olarak yeniden çıkaracağız" dedi. Bizim meraklı bakışlarımıza karşı da: "Kitabı yeniden çıkarmak sandığınızdan çok daha kısa sürer" dedi. Sonrasını tam olarak hatırlayamıyorum. Sadece dersin sonunda çok şaşırdığımı anımsıyorum...

Vakıa öznesinin zorlandığını düşünen Profesör: "Dilersen sonra devam edebiliriz" dedi.
Yoo Khann: "Dr. İnanılmaz'ın başka sözleri de hafızamda... Şöyleydi galiba: Eflatun da güzel söylemişti; mağaradan çıkınca münevver olur insan. Fakat daha güzeli mağaraya girince de aydınlanabilmekti. Hira'yı unutmak mümkün mü?"
...

| Vertigo°'dan bir pasaj.

0 yorum:

Yorum Gönderme